آموزش متصل کردن محصولات هوشمند پِک به مودم

محصولات هوشمند پِک دارای Access Point و مودم داخلی می‌باشند. می‌توان مستقیما بدون هیچ گونه مودم یا اینترنت به آنها وصل شد و بدون نیاز به اینترنت یا مودم آنها را کنترل کرد و از همه‌ی امکانات بهره برد.

علاوه براین که می‌توان مستقیما به خود دستگاه هوشمند پِک متصل شد و آن را کنترل کرد ، محصولات هوشمند پِک می‌توانند خود به یک مودم وای فای متصل شده و به صورت شبکه‌ی آی پی پیکره بندی شوند.(get ip configuration)

ویژگی Dual Band این امکان را می‌دهد،محصولات هوشمند پِک قادر باشند همزمان به صورت یک Station  یا یک نود  وارد یک شبکه‌ی وای فای شده و به مودم متصل شوند .

برای استفاده از این قابلیت باید از قسمت تنظیمات یک مودم را برای دستگاه هوشمند اضافه کرد و مشخصاتی همچون نام مودم و رمز مودم را برای سرپیچ تعریف کنید تا توسط آن اطلاعات،با مودم ارتباط برقرار کند .

اطلاعات مودم در دستگاه ذخیره شده و با قطع و وصل برق از بین نمی‌رود و بعد از قطع و وصل برق مجددا به همان مودمی که یکبار برای آن تعریف شده وصل میشود. پس با وجود این ویژگی نگران این موضوع نباشید که وقتی به مسافرت میروید اگر برق قطع شود ارتباط دستگاه از اپلیکیشن نیز قطع شود!

امکان هر دو حالت اتصال همزمان و استفاده از هر دو باند برای این دستگاه امکان پذیر است . یعنی هنگامی که دستگاه به یک مودم وصل شده همزمان میتوان با گوشی موبایل یا تبلت یا لپ‌تاپ مستقیما به خود دستگاه هم وصل شوید و آنرا کنترل کنید.

یا اگر به همان مودمی وصل باشید که دستگاه به آن وصل است این قابلیت وجود دارد که دستگاه را از طریق همان شبکه کنترل کنید ، چرا که پیکربندی دقیق و استاندارد شبکه ی  TCP/UDP/IP  که دستگاه پشتیبانی می کند ، این قابلیت را که با گوشی یا کامپیوتر یا تبلت‌… از طریق مودم به دستگاه وصل شوید و دستگاه را کنترل کنید را در دسترس قرار می‌دهد پس نیازی نیست که اتصال را از مودم خود قطع کنید و به دستگاه هوشمند متصل شوید!

همچنین اگر چندین دستگاه را طبق تعاریف فوق به مودم متصل کنید. امکانات جالبی همچون کنترل دسته جمعی و غیره نیز برای کنترل دستگاه‌ها فعال خواهند شد .

محصولات هوشمند قابلیت سازگاری و متصل شدن به همه ی مودم ها را دارد . 

قبل از شروع اضافه کردن مودم باید به این نکات توجه کنید .

1 – محصولات هوشمند پِک به مودم های Hidden و مخفی متصل نمی‌شود و آنها را شناسایی نمی‌کند ، پس قبل از هرکاری باید مودم خود را از حالت مخفی خارج کنید ، شما می‌توانید برای امنیت مودم خود از قابلیت مک فیلتر مودم (MAC Filter) استفاده کنید.

2- در صورتی که MAC Filter مودم شما فعال است باید شناسه‌ی MAC Address  (مک آدرس ) دستگاه را قبل از انجام مراحل زیر برای مودم تعریف کنید .سپس در قسمت MAC Filter در لیست مک دستگاه هایی که اجازه‌ی دسترسی به مودم را دارند وارد کنید تا مودم و محصولات هوشمند پِک بتوانند ارتباط برقرار کنند و به یکدیگر متصل شوند .

*نحوه ی بدست آوردن و مشاهده‌ی شناسه‌ی مک آدرس (MAC Address) محصول هوشمند پِک در ادامه ی همین آموزش قرار داده شده است.

3 – محصولات هوشمند از DHCP پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید هر تعداد سرپیچ هوشمند را بدون اختلال و مشکل به مودم متصل کنید .

4 – اگر مشخصاتی همچون پسوورد و نام مودمی را که محصولات هوشمند پِک را به آن متصل کرده اید تغییر دادید باید آن را از قسمت تنظیمات حذف کرده و مجددا آن مودم را با مشخصات جدیدش ، برای محصولات هوشمند تعریف نمایید.

5 – همانطور که می‌توانید مودم،برای محصول تعریف کنید.امکان قطع اتصال از مودم و حذف آن را دارید.

آموزش اتصال سرپیچ هوشمند به مودم

1 – نرم افزار را باز کرده و به سرپیچی که میخواهید آن را به مودم  وصل کنید متصل شوید .

2 – سپس مانند تصویر آیتم مشخص شده با کادر زرد رنگ را انتخاب کنید.

مودم

3 – سپس مانند تصویر تنظیمات اتصال به مودم را انتخاب کنید.

مودم

4 – در پنجره ی باز شده در کادر اول که در تصویر پایین مشاهده می کنید نام مودم را وارد کرده و در کادر دوم  رمز مودم را وارد کنید. مطمئن شوید که نام و رمز مودم را درست وارد کرده اید . سپس اضافه کردن مودم که یک دکمه ی سبز رنگ است را لمس کنید .

هوشمند

باید چند لحظه منتظر بمانید تا نتیجه برای شما نمایش داده شود .

در صورتی که اتصال با خطا مواجه شد ، باید با دقت نام وای فای و رمز وای فای را چک کرده و همچنین از روشن بودن مودم خود اطمینان حاصل کنید سپس مجدد اضافه کردن مودم را لمس کنید تا مجددا تلاش کند . توجه کنید که برای بعضی از مودم ها نیاز است که در صورت مشاهده ی خطای اتصال با اطمینان از صحیح بودن موارد فوق تا چند بار تلاش کنید و اضافه کردن را چند بار بزنید تا وصل شود .این در حالی است ک برای بعضی از مودم ها با اولین تلاش وصل خواهد شد . اما نکته این است که در صورت رعایت همه ی موارد فوق حتما و قطعا محصول به مودم وصل میشود و چنانچه اتصال انجام نشد شما : یا رمز را اشتباه وارد کرده اید ، یا مک فیلتر مودم فعال است و محصول را برای آن تعریف نکرده اید و یا مودم در حالت مخفی است و یا مواردی ازین قبیل ، که در صورت پیدا نکردن مشکل کارشناسان ما در بخش پشتیبانی در خدمت شما خواهند بود .

در صورتی که اتصال برقرار شد پیغامی مبنی بر اینکه ” اتصال موفقیت آمیز بود ” نمایش داده خواهد شد .

تعریف مودم برای محصولات هوشمند به پایان رسید – حال میتوانید هنگامی که به مودم متصل هستید بدون قطع ارتباط محصول را از طریق مودم کنترل نمایید و امکاناتی همچون کنترل دسته جمعی (در صورت وجود بیش از یک محصول هوشمند PEK) و کنترل اینترنتی در دسترس شما خواهد بود تا از هوشمندی تمام لذت ببرید.

 • با لپتاپ یا گوشی موبایل خود به محصولات هوشمند پِک متصل شوید.

  نحوه بدست آوردن MAC  از طریق وب

  مرورگر اینترنت خود را باز کرده و زبان روی انگلیسی تنظیم نمایید و سپس این آدرس را در قسمت آدرس بار مرورگر نوشته و  به آن  وارد شوید .

  http://192.168.2.1

  در بزرگ و کوچک وارد کردن حروف دقت کنید.

  سپس به سربرگ تنظیمات رفته و وارد بخش اطلاعات شبکه شوید.

  صفحه ی باز شده شامل مشخصات آی دی و مک های محصول است .

  PEK

  عبارتی که با   :(MAC(For Modem MAC Filter شروع شده همان شناسه ی مکی است که باید در قسمت مک فیلترینگ مودم خود وارد کنید .

   

  نحوه بدست آوردن MAC  از طریق APPliction PEK

  مانند تصویر وارد بخش تنظیمات شده

  مودم

  سپس مانند تصویر وارد بخش تنظیمات شبکه شده

  PEK

  عبارتی که با   :(MAC(For Modem MAC Filter شروع شده همان شناسه ی مکی است که باید در قسمت مک فیلترینگ مودم خود وارد کنید .

  هوشمند ساز

  بعد از به دست آوردن آدرس مک :

  هنگام وارد کردن مک به مودم ، دو پرانتز اول و آخر را وارد نکنید . و حروف بین هر دونقطه “:” باید جفت و دو کارکتر باشند ، در صورتی که بین هر “:” یک کارکتر قرار داشت شما باید یک صفر به سمت چپ آن اضافه نمایید .

  مثال :

  مک آدرس نشان داده شده در تصویر  :

  “(BC:DD:C2:B5:AD:08)”

  مک آدرسی که باید در مودم وارد کنید :

  “BC:DD:C2:B5:AD:08”

  همانطور که میبنید دو پرانتز اول و آخر برداشته شده و در کنار 8 ، یک صفر گذاشته شده است.


  چنانچه موفق به مشاهده ی مک آدرس محصول هوشمند خود نشدید با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا مک آدرس سرپیچ شما را  برای شما بفرستند .

نگران نباشید  در صورت هرگونه مشکل یا احساس پیچیدگی با همکاران ما در بخش پشتیبانی (داخلی 3) تماس بگیرید یا در تلگرام – واتس اپ – اینستاگرام – پیامک و … ارتباط برقرار کنید تا مشکلات شما را حل کنند.

سوالی دارید ؟

در صورت داشتن هرگونه سوال نیز همچنین میتوانید زیر همین مطلب در قسمت نظرات و دیدگاه مطرح کنید تا پاسخ داده بشه و دیگران هم بتوانند استفاده کنند .

با احترام – تیم پشتیبانی فنی PEK